top of page

Meluses
'Ghadulik'

Hemşince dilinde besteler yapıp ve bu dili indie folk müziğiyle birleştiren Meluses, ilk albümü Ghadulik (Rengarenk) ile karşınızda.

Meluses Hopa’dan başlayıp İstanbul’a uzanan bir albümün, bir halkın, bir dilin hikayesini anlatmaya geldi.

Grup vokalde Koray Çelik, gitarda ve vokalde Magruf Kibar, elektrik gitarda Arif Kara, bas gitarda Gökhan Ölke ve davulda Ata Erdem Şimşek’ten oluşmaktadır.

Amazon, spotify gibi müzik platformlarında çoktan yerini alan albüm, sekiz şarkıdan oluşuryor. 18. Roxy Müzik Günleri yarışmasında ikinci olan Meluses’in bütün besteleri grup üyelerine ait. Albüm Viya Müzik etiketiyle yayında.

Diğer Albümler

"Sanatçı Erdal Güney “Yağmuru Bekle” adlı Viya Müzik’ten yayınlanan albümünü dinleyicileriyle buluşturuyor.

Erdal Güney şarkılarını, Jülide Özçelik, İlkay Akkaya, Yasemin Göksu, Mazlum Çimen, Hüseyin Turan, Servet Kocakaya, Volkan Uzunhasanoğlu, Sebahattin Atik, Mustafa Güney ve Duru Güney ile birlikte seslendiriyor. Albümdeki besteler Erdal Güney ve Mustafa Güney imzalı, düzenlemeler ise Erdal Güney ve Kurtuluş Cengiz’e ait.

Güney’e albümde müzisyenler Özge Metin, Şaban Gölge, Rüstem Mahmudov, Eyüp Hamiş, Hasan Kiriş, Ömer Can Uygan, Ercan Yalazan, Rüstem Mahmudov, Özge Ünkap, Murat Çorak, Kurtuluş Cengiz, Volkan Uzunhasanoğlu, Hüseyin Sarısaltıkoğlu, Kurtuluş Cengiz, Levent Canen, Volkan Doğan Kayıkçı, Bülent Ay ve İzzet Kızıl eşlik ediyor. Albümde, geri vokalerde  Tuğba Dağlı ve Mustafa Güney imzası yer alıyor.

Yağmuru Bekle, tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

Sanatçının Diğer Albümleri

bottom of page